• Intel® Xeon® Platinum Processor

  Pokročilý server, který zrychlí váš byznys - PowerEdge R740xd

   

  Hledat rozdíly mezi obdobnými modely serverů různých výrobců je stále komplikovanější, průmyslová špionáž patrně funguje výborně, sada novinek v procesorech je omezená a tak se ve většině případů jedná o rozdíly spíše kosmetické. Na jeden z modelů poslední generace DELL EMC bychom ale chtěli upozornit a poukázat na rozdíly oproti konkurenci. Jedná se o PowerEdge R740xd. Z těch běžných věcí můžeme zmínit, že server zabírá v racku dvě montážní jednotky (2U), umožňuje nasazení většiny nových Intel® Xeon® Platinum processor a s paměťovými moduly LRDIMM se dostaneme až na úctyhodné 3TB RAM.

  JAKÉ JSOU ALE ZÁSADNÍ ODLIŠNOSTI PROTI KONKURENCI:

  1. Množství pevných disků, které se do serveru vejdou - 2,5“ disků pojme až 32. Dvacet čtyři zepředu, čtyři dovnitř a čtyři další zezadu. V době hyperkonvergovaných řešení je to důležité, IT prostředí můžeme stavět pouze na serverech a interních discích v nich a kapacita je klíčová. Disky mohou být klasické / točivé, ale mohou být typu SSD či dokonce NVMe.
  2. Počet NVMe (pouze R740xd jich „umí“ až 24), což je další výjimečná tohoto serveru.
  3. Možnost použití NVDIMM modulů. Pokud vám nestačí výkon NVMe, pak sáhněte po NVDIMM jako zástupci SCM (Storage Class Memory) – tady je výkon ještě o několik řádů vyšší. To lze dnes udělat pouze u serverů dvou výrobců serverů a DELL EMC je jedním z nich.

  Všechny tři zmíněné výjimečné vlastnosti serveru R740xd lze s výhodou využít u hyperkonvergovaných systémů, ale nejenom tam. Velké množství disků využijete i při návrhu Backup serveru, parametry SSD, NVMe nebo dokonce NVDIMM technologií zase zajistí extrémní výkon databázového serveru nebo serverů pro provoz libovolné virtualizační platformy typu VMware či Hyper-V. Hyperkonvergované systémy umožňují provozovat i výkonné platformy pro virtuální desktopy a tam v poslední době přibývá nasazení výkonných grafických karet. Všechno, co je výkonné, také topí (vyvíjí velké množství tepla) a tak přijde ke slovu zdokonalený systém chlazení uvnitř serveru, další velmi dobrá vlastnost R740xd.

  A tak, pokud chcete vybudovat kvalitní IT infrastrukturu pro provozování serverového virtualizovaného prostředí, případně prostředí pro provozování virtuálních desktopů nebo rovnou kompletní hyperkonvergovanou IT infrastrukturu či postavit výkonné databázové prostředí, můžete to udělat tak, jak radila už Dobromila Rettigová: „Vezmi DELL EMC PowerEdge R740xd, vraž do něj nějaké procesory, paměť a hromadu disků, podle potřeby přidej grafickou akcelerační kartu, NVDIMM a uvidíš ten tanec!“ Doufáme, že nám tu smělou parafrázi odpustíte, ale na zmíněných serverech postavíte doopravdy cokoliv, aniž byste museli sahat ke kompromisům.

CHCETE SE DOZVĚDĚT VÍCE?

Parametry a vlastnosti vybraných řad serverů DELL EMC PowerEdge

Pro zobrazení detailních materiálů v PDF pokračujte následujícími možnostmi

LinkedIn E-mail

Ultrabook, Celeron, Celeron Inside, Core Inside, Intel, Intel Logo, Intel Atom, Intel Atom Inside, Intel Core, Intel Inside, Intel Inside Logo, Intel vPro, Itanium, Itanium Inside, Pentium, Pentium Inside, vPro Inside, Xeon, Xeon Phi, Xeon Inside, and Intel Optane are trademarks of Intel Corporation or its subsidiaries in the U.S. and/or other countries.